Seçimlere Kalan Süre :
Gün
Saat
Dakika

Mesleğimi Öğreniyorum İşimi Buluyorum Sodes Projesi

Mesleğimi Öğreniyorum İşimi Buluyorum Sodes Projesi

          a. Konu:

Gaziantep ilimizde; dezavantajlı bölgede yaşayan işsiz gençler sosyal hayata yeteri kadar dahil olamadıklarından dışlanma riski altında bulunmaktadırlar. Bu vatandaşların sosyal hayatın içinde olmaları, meslek sahibi olmaları, üretimin içinde bulunmaları, il ve ülke ekonomisine katkıda bulunurken, kendi ekonomik ve sosyal düzeylerini de geliştirmeleri, toplumla barışık yaşamaları, sosyal hayatta hak ettikleri yerlerde olmaları, toplum ve birey açısından çok önemlidir.

Projemizin amacı, ekonomik yönden dezavantajlı işsiz gençlerin istihdam edilebilirliğini artırmak,  iş kurmak isteyen gençlerin başvurabileceği, girişimcilik yolunda kılavuz olabilecek bir eğitim ortamı oluşturmaktır.

        b. İşbirliği Yapılan Kurum:

T.C. Kalkınma Bakanlığı, Gaziantep Valiliği, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü

 

        c. Projenin Başlangıç ve Bitiş Tarihi:

13.11.2017  -   12.12.2018

        d. Kısa Özet:

Serbest piyasanın isteklerini karşılayabilmek için, kişisel becerilerin ve kültürler arası iletişimin ön plana çıktığı bir eğitim ve öğrenme sürecine gereksinim vardır. Bu da mesleki eğitimde nitelikli iş gücü ve işbaşı eğitimi, girişimcilik, kariyer planlama, konularını kaçınılmaz kılmaktadır.

MESLEĞİMİ ÖĞRENİYORUM İŞİMİ BULUYORUM Projesi kapsamında Şahinbey – Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde;  Makine Teknolojisi ve Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanlarında 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında akşamları ve hafta sonları işsiz gençlerimize Bilgisayarlı çizim/tasarım kursu, CNC Operatörlüğü kursu, İletişim ve Empati Eğitimi adı altında kurslar düzenlenmiştir.

Copyright © 2023 İlker Kusav - Tüm Hakları Saklıdır...